VBR Star Alumni List

Full Alumni List Coming Soon...



Class of 2018 - Under Construction
Class of 2017 - Under Construction

Class of 2016

Abigail Fraizer- Roanoke College

Alex Sullivan- Roanoke College

Ashley Sweet- U.S Naval Academy

Bailey Bingham- Bridgewater College

Brandon Campbell- Virginia Military Institute

Catherine Martin- Emory and Henry

Skyler Mattox- Southern Wesleyan University

David Eddelton- Christopher Newport University

Elizabeth Boone- King University

Emily Hillman- VCU

Hannah Overstreet- Randolph College

Jaime Dooley- CNU

Jordan Boone- CNU

Kari Furrow- Lynchburg College

Kevin Boeren-Emory and Henry

Lilly Smith- Bluefield College

Logan Shelton- Patrick Henry Community College

Morgan Todd- Bridgewater college

Natalia Tomlin- Randolph College

Paul Duffy- Randolph-Macon College

Sarah Dollar- Montreat College

Sarah Maurer- University of Virginia

Savanah Cowen- Bridgewater College

 

Class of 2015
 

Dan Friedberg – Lynchburg College

Currie Hanes – Radford University

Ibrahim Kromah – Patrick Henry Community College

Teig Lesko – Christopher Newport University

Will Linkenhoker – University of Mary Washington

Shane Mecham – University of North Carolina at Wilmington (NC)

Hunter Sampson – Eastern Mennonite University

Lauren Fleming – Emory and Henry College

Leah Harfield – Mars Hill University (NC)

Brian McConkey – Shenandoah University

 

Class of 2014

Mitchell Redford – North Greenville University (SC)

Andrew Kim – Washington & Lee University

Emmanuel Scere – University of Virginia

Asa Britten – Greensboro College (NC)

Kelby Zeiger – Roanoke College

Bradford Mills – Roanoke College

Chris Pollock – Dickenson College (PA)

Nick Garst – Tusculum College (TN)

Renato Grgic – Tusculum College (TN)

Sage Hamner – Hampden-Sydney College

Troy Hamner – Hampden-Sydney College

Cassidy Ratliff – Radford University

Emily Whitaker – Roanoke College

Jacquelyn Chick – Bluefield College

Laura Garbarini – Roanoke College

Kayla Wright – Emory & Henry College

Shannon Dishaw – Roanoke College

Sydney Varney – Lees-McRae College (NC)

Taylor Tester – Mars Hill University (NC)

Carlee Anderson – Virginia Military Institute

 

Class of 2013

Miles Bent – Washington & Lee University

Zachary Turk – Radford University

Patrick Burns – Christopher Newport

Geinda Smith – Colgate University

Forrest Yates – Bluefield College

Tyler Blankenship – Rose-Hulman Institute of Technology

Cory Gaylor – Concord University

Wyatt Fagan – Bluefield College

Thomas Hairfield – Bluefield College

Caleb Robbins – Bluefield College

Sam Lesko – Christopher Newport

Jack Maxey – Randolph-Macon

Garland Smith – Radford University

Sam Bernhard – Oberlin College

Morgan Meyer – Mars Hill College

Murray Meyer – Mars Hill College

Kimberly Shaver – UNC Greensboro

Anna Denny – Radford University

Tricia Jessee – Washington & Lee

Megan Branigan – Roanoke College

Miriah Martin – Tusculum University

Kimberly Migliarese – Lenoir-Rhyne University

Chelsea Griffin – Anderson University

Callie White – Liberty University

Kennedy VanRavestein – Freed-Hardeman University

Samantha Sampson (ASL) – Emory-Henry

Kendall Moyer – Eastern Mennonite

Amanda Puckett – Eastern Mennonite

Jessica O’Bryant – Longwood University

Autumn Johnson – Hollins University

 

Class o

Alex Strain – Hampden Sydney College

Ian Lovern – Marshall University

Michael Mecham – UNC Wilmington

Tyler Carbaugh – Roanoke College

Ellison Heil – Muhlenberg College

Tyler Bullock – Liberty University

Cole Sinclair – Roanoke College

Garrett Van Nutt – Christopher Newport University

John Curran – Emory & Henry

Matt Guilliams – Concord University

Dionys Beck – Roanoke College

Cameron Janney – Concord University

Bill Ison – Kentucky Wesleyan

Adam Wolf – Bluefield College

Thomas Johnson – Bluefield College

Kristi Bowman – Roanoke College

Tayler Wiseman – Ferrum College

Kaylan Stanley – Lees McRae

Morgan Lawson – King College

Heather Reynolds – Roanoke College

Kendra Meak – North Greenvillef 2012

 

Class of 2011

Will Hare – UVA

Torre Swoope – Mary Washington University

Graham Holley – Radford University

Oliver Flood – Virginia Commonwealth University

Conner McBane – Roanoke College

Brian Zaring – Lynchburg College

Ryan Landis – Roanoke College

Kim Elmore – East Tennessee State University

Cecelia Scott – Marshall University

 

Class of 2010

Ryan Armitage – Concord University

Patrick Bain – Longwood Universtity

Chase Barnett – VMI

Kristin Brown – Bluefield College

Victoria Bruce – Erskine College

Zach Carroll – Concord University

Cameron Chavira – UVA

Michael Farmer – Sewanee: The University of the South

Tyler Farrar – Concord University

Ned Feldmann – Roanoke College

Trey Gaylor – Randolph College

Frazier Howes – Northwestern

Johnny Hughes – Roanoke College

Lauren Markey – Radford University

Katie Mitchell – Mary Washington

Crissy Moran – Brevard College

Lynn Murphy – Averette University

Jonathan Overton – University of Richmond

Michael Releford – Lynchburg College

Kyle Renfro – Virginia Tech

Dehmeh Smith – Emory University

Chris Vail – Roanoke College

Parker Walsh – Karlsruher SC (Germany), US National Pool

William Dooley – Roanoke College

 

Class of 2009

Brandon Brodkin – Emory & Henry

Clarens Cheridou – Virginia Intermont

Maggie Dent – Roanoke College

Ben Eanes – Longwood University

Madder Elder – Clemson University

Eddie Gracia – Haverford College

Luigi Greco – Roanoke College

David Jackson – Navy

Fayanga Keita – Marshall University

Cabel Maddux – Wesleyan University

Blaine Manuel – Virginia Intermont

Jordan May – Roanoke College

Allistair Moore – Virginia Tech

Kate Norbo – UVA

Anna Romeiser – Virginia Tech

David Rochow – VMI

Jordan Rose – University of Charleston

Ryan Russell – Roanoke College

Matthew Smith – Hampden Sydney College

Daniel Turpin – Virginia Intermont

Collier Wiseman – Washington & Lee

Carrie Wisman – UVA

Taylor Woodrum – Johns Hopkins University

 

Class of 2008

Rachel Beaumont – Virginia Tech

Chris Barnett – Bridgewater College

Timothy Bullock – Liberty University

Cameron Cook – Southern Virginia University

Joey Curran – Holy Cross

Kendall Dishaw – Christopher Newport University

Patrick Karnwie – VMI

Stewart Maxey – Sewanee: The University of the South

Mark Meyer – Sewanee: The University of the South

Nao Masuda – Christopher Newport University

Romaine Scott – Carson Newman

Christopher Sunby – Oberlin College

Drew Whitt – Hampden Sydney College 2008

 

Class of 2007

Brooks Allison – Roanoke College

Kelsey Ballard – Concord University

Brittany Bolton – Lees McRae College

McKenzie Garst – Raonoke College

Fernando Gracia – Haverford College

Jennifer Harvey – Virginia Tech

Cameron Lee – Roanoke College

Andrew Markey – Roanoke College

Jourdan McDaniel – Radford University

David Szynal – Ferrum College

Jessica Welfare – Roanoke College

 

Class of 2006

Amanda Adams – Virginia Commonwealth University

Chris Collins – Roanoke College

Ryan Kennedy – Roanoke College

Travis O’Donnell – Virginia Intermont University

Dennis O’Hara – Susquehanna

Stephen Russell – Bryan College

Kayvon Sarmadi – Roanoke College

Justin Stanek – Randoplh Macon College

 

Class of 2005

Matt Anderson – VMI

Zac Agee – Bridgewater College

Omar Cooke – Carson Newman

Rose D’Angelo – Bridgewater College

Bobby Eanes – St. Andrews College

Michael Fintel – Emory & Henry College

Corey Fobare – Lynchburg College

Meredith Grunewald – Roanoke College

Jordan Hahn – Shenandoah University

Meg Khandan-Barani – Virginia Commonwealth University

Michael Maxey – Wittenberg

Kristin McCoy – Roanoke College

Jack Moore – Hampden Sydney College

Ben Motley – Pffiefer University

Travis O’Donnell – Louisburg College

Brea Phillips – Washington & Lee

Taylor Walsh – Virginia Tech

Erin Saleeby – Queens University

Molly Steele – Johns Hopkins University

 

Class of 2004

Ben Ashton – Davidson College

Meagan Auldridge – Emory & Henry

 

Class of 2003

Robert Hughes – Mary Washington University

Ariel Thompson – UVA

 

Class of 2002

Brad Cobbs – Carson Newman

Brad Collins – Virginia Tech

Danny Karbassiyoon – Arsenal FC (England), US National Pool

Carly Smith – Bridgewater College

Claire VanBuren – Randoph Macon College

 

Class of 2001

Michael Bear – Virginia Commonwealth University

Matt Dishner – Longwood University

Stewart Dowling – Lehigh

Andrew Eppes – Bridgewater College

Glen Grunewald – Roanoke College

John Hartman – UVA (Captain), US National Pool

Jennefer Hasis – South Dakota State University

Daniel King – Longwood University

Michael Kraemer – Hampden Sydney College

Donny Smith – Roanoke College (All American)

Harper Thorsen – Roanoke College

 

Class of 2000

Sam Driscoll – Emory & Henry

Steven Hamilton – Emory & Henry

Tiffany Jones – Roanoke College

Elizabeth Kier – Gardner Webb University

Amy Westmoreland – Lenoir Rhyne College

Samantha Woods – Radford University

 

Class of 1999

Carrie Bauman – Roanoke College

Alan Biggio – Longwood University

Akil Foderingham – Santa Clara

Ayla Gustafson – Univerisity of Pennsylvania

Will Krause – Virginia Tech

Andy Leffler – Sewanee: The Univeristy of the South

Landon Moore – Hampden Sydney College

Michael Stoeckle – Washington & Lee

Patrick Wales – Radford University

Roger Wimmer – George Mason University

 

Class of 1998

Tom Ashton – Hampden Sydney College

 

Class of 1997

Jon McClure – Bridgewater College

Carrie Moore – William & Mary, Washington Freedon (WPS All-Star)

Dustin Morse – Christopher Newport University

Jorge Rivera – University of Pittsburgh

Ayisha Whitenack – Virginia Tech

 

Class of 1996

Hunter Balmer – Roanoke College

Michael Creasy – Lynchburg College

Tait Duis – University of Richmond

Chris Hewitt – Roanoke College

Bryan Jones – Carson Newman

Chris Lucado – Queens University

Jamie Miller – Eastern Mennonite University

Amy Moore – University of Richmond

Andy Newton – Roanoke College

Brian Sharpe – Virginia Tech

Jon Wenger – Eastern Mennonite University

Brad Yoder – Eastern Mennonite University

 

Class of 1995

Heather Moore – Virginia Tech

 

Class of 1994

Mike Newton – Carson Newman

Mark Fedlmann – Hampden Sydney College

 

Class of 1990

Dustin Fonder – Roanoke College (All American & Player of the Year)

Lang Wedemeyer – Virginia Tech, ODU

 

Class of 1989

Aaron Ewert – Roanoke College (All American)

 

Class of 1998

Grayson Prillaman – Roanoke College (All American)

 

Class unknown

Garrett Amerson – Lenior Rhyne College

Brynn Angel – Ferrum College

Evan Berding – Wesleyan College

Lauren Bergsten – Virginia Tech

Brian Biggio – Longwood University

David Blatnik – Lynchburg College

Jon Busch – Chicago Fire, US National Team

Anothony Catalano – Charleston Battery

Greg Danahy – Washington & Lee

Chris Dowdy – Carson Newman

Michael Eddy – Carson Newman

Jose Gallardo – Bridgewater College

David Gerdy – University of South Carolina

David Good – Hampden Sydney College

Heather Grey – Eastern Kentucky University

Tiffany Gruschow – Longwood University

Steve Hamilton – Emory & Henry

Drew Harrison – UVA, US National Pool

Ryan Haushalter – Virginia Tech

Austin Helms – Emory & Henry

Cannon Helscher – College of Charleston

Zac Holt – Roanoke College

Meagan Horan – Radford University

Amanda Hutchings – James Madison University

Russell Hutchinson – University of Maine

Josh Krehbiel – Tusculum College

Zak Kurtz – Roanoke College

Carter Ladd – Wofford College

Scotty LaFranco – Washington & Lee

Lindsey Leffler – Presbyterian College

Cory Lester – Davidson College

Luke MacBrien – Tusculum College

Trevor MacBrien – Radford University

Michelle McCoy – Embry Riddle University

Maggie McDonald – William & Mary

Jeff McKinney – Davidson College

Andrea Moore – Roanoke College

Will Moore – UVA

John Witt – Lynchburg College

Chris Newton – Guilford College

Eric Olsen – Emory & Henry

Jennifer Phillips – Ferrum College

Forrest Porterfield – Sewanee: The University of the South

Evan Saleeby – UNC Pembroke

Lindsay Schaffer – Lynchburg College

Curtis Shank – Virginia Wesleyan University

Alexi Straton – VMI

Margaret Turner – Washington & Lee

Paul Wallace – Washington & Lee (All American)

Bobby Warnick – Virginia Tech

Liz Wedemeyer – UNC Greensboro

Dustin Whittle – Roanoke College

Romney Wilson – Washington & Lee

Mark Wise – University of Richmond